SON DAKİKA

Şehit emniyet müdürünün ismi deniz aracına verildi

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın ismini taşıyan araç, asayişi sağlamak için denize açıldı.

Bu haber 14 Mayıs 2017 - 11:35 'de eklendi ve 188 kez görüntülendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ege Denizi polis ekiplerine, insan kaçakçılığı başta olmak üzere denizde işlenen suçlarla mücadele konusunda destek için alınan deniz aracına, Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın adı verildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde konuşlandırılacak, 22 metre uzunluğunda, 62 knot (112 km) hızında ve 30 ton ağırlığındaki araç denize açıldı.

1953’te Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan deniz polisi, Türk kara sularında 600 personel ve 100’e yakın deniz aracıyla devlet büyüklerinin deniz yönünden korunması, ulusal ve uluslararası çapta yürütülen organizasyonlarda güvenliğin alınması, yasa dışı avcılık, eğlence yerlerinin kontrolü, yasa dışı göç konularında görev yapıyor. Su altında gerçekleşen adli nitelikteki olaylara polis dalgıçlar aracılığıyla müdahale ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.