SON DAKİKA

Yapay zeka selfie fotoğrafınızı emoji yapıyor

Eğer klasik emojilerden sıkıldıysanız, Google’ın yapay zekasının sizin için özel ürettiği emojileri kullanmaya ne dersiniz?

Bu haber 14 Mayıs 2017 - 11:41 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Yapay zeka hakkında her gün yeni bir şeyler duyuyoruz. Bunların bazıları iş hayatını, bazıları da eğlence dünyasını ilgilendiren haberler oluyor. Google da yaptığı o kadar farklı ve büyük ölçekli işin arasına, bir tane keyifli yapay zeka projesi sığdırmayı başarmış. Bu alanda lider firmalardan olan Google’ın sohbet uygulaması Allo içinde yer alan özellik, çektiğiniz fotoğrafları size özel emojilere dönüştürmeye yarıyor.

Kullanıma yeni açılan Allo özelliğinde, bir chat sırasında emoji listesini açtığınızda yeni bir seçenek göreceksiniz. “Selfie’nizi emojiye dönüştürün” özelliğine tıkladığınızda, uygulama sizden bir foto çekmenizi istiyor. Çektiğiniz foto Google’ın sunucusuna gidiyor, yüz tanıma sistemi tarafından analiz ediliyor ve yüz hatlarınızın her öğesi kategorize ediliyor. Yapay zeka programı bu analize göre size önceden hazırlanmış çizgi öğelerden bir emoji hazırlıyor.

Size özel emoji hazırlayabilmek için yapay zeka elinde bulunan yüzlerce yüz, göz, saç, gözlük, burun, bıyık, sakal biçiminden en uygun kombinasyonu otomatik şekilde hazırlıyor. Google yapay zekanın elindeki yüz öğelerinden 563 katrilyon farklı yüz çeşiti yaratabileceğini iddia ediyor. Yani sizin yüzünüze oldukça benzeyen bir şey ortaya çıkma ihtimali epey yüksek diyebiliriz.

Bir kez selfie’nizden emoji oluşturulduğunda, program size üzerinde oynama fırsatı da veriyor. Gözlük ekleyebilir, saçınızı değiştirebilir veya sakal koyabilirsiniz. Finalde program size özel 22 emoji hazırlıyor ve bunları arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.