SON DAKİKA

10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Güzellik için yapılan şeyler hayatımızda daha fazla yer almaya başladı. Bunların başında özellikle kadınlar için tabi ki makyaj geliyor. Öyle ki 10 yıl genç gösteren makyaj hileleri bile mevcut artık.

Bu haber 01 Mayıs 2017 - 12:59 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

Makyaj nedir? Nasıl yapılır?

Bununla ilgili videolar, görseller mevcut olup; hepimiz biraz ucundan bilgi sahibi olmuşuzdur. Güzellik denen şey, bir kadın için oldukça önemli. Artık sadece kadınlar değil; erkekler de görselliklerine mümkün olduğunca özen göstermekte. Bu sebeple onlar da makyaj konusunda ufak da olsa deneyim kazanmışlardır. Örneğin; haber spikerleri, oyuncular… Peki, makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Yüzümüzü olduğundan genç göstermek mümkün mü? Elbette mümkün. Bunun için belli başlı püf noktalar mevcut.

Yüz tipinizi keşfedin!

Hangi tip yüz yapısına sahip olduğumuzdan başlamak gerekir aslında önce. Yuvarlak bir yüze sahibiz diyelim ve daha ince bir görünüm elde etmek istiyoruz. Gölgelendirme işlemi önemli. Yüzümüzü daha ince göstermek için alnın uç kısımlarına, elmacık kemiklerine ve çenenin alt kısımlarına gölgelendirme işlemini daha yoğun yapabiliriz. Diğer tarafları da aydınlatıcı kullanarak ön plana çıkartabiliriz. Böylece yüzümüzün daha ince görünmesini sağlamak mümkün. Diğer taraftan; burnumuz kemerli ise kemer kısmına, genişse kenarlara ve uç kısmına gölgelendirme; kalan üst kısmına da aydınlatıcı kullanarak küçük ve daha kibar görünümlü bir burun elde edebiliriz.

Fondöten seçimi önemli!

Tabi burada kullanılan fondötenlerin tonu önemli. Gölgelendirmek için ten rengimizden bir ton koyu; daha aydınlık göstermek istediğimiz kısımlara da ten rengimizin bir ton açık renk tercih edebiliriz. Dudakları daha dolgun göstermenin de püf noktası var. Dudaklarımıza açık tenli fondöten uygulaması yapabiliriz önce. Bu rujumuzun daha uzun süreli kalmasını sağlayacaktır. Daha sonra açık renkli bir dudak kalemiyle dudak çizgilerini hafif taşırarak çizebiliriz. Ardından da ten rengine yakın bir ruj yardımıyla dudaklarımızı olduğundan daha dolgun hale getirebiliriz.

Tüm bunlar güzelliğimiz için yapılabilecek püf noktalar. Yaşadığımız bu yüzyılda artık her şey mümkün. Ama önemli olan doğru bilgi, doğru kullanım ve sonucunda güzelliklerle dolu bir hayat…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.