SON DAKİKA

Kedi fotoğrafı dergi kapattırdı, üç kişi de işten atıldı

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 10:53 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür A.Ş tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi’ni kapatıldığını bildirdi. Derginin iç sayfalarında yer verilen “Erdo-Gone!(Erdoğan gitti), inşallah, maşallah” yazılı görselin fark edilmesi sonucu iki hafta raflarda kalan derginin toplatıldığı da öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan 1453 İstanbul Kültür ve Sanat Dergisi, son sayısındaki akıl ve iz’andan yoksun içerik sebebiyle kapatılmıştır. Derginin içerikten sorumlu Yayın Koordinatörü, Yazı İşleri Müdürü ve editörünün iş akitleri feshedilmiştir. Seviyesiz, saygısız ve provokatif içerik ile ilgili sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.”

Kapatılmaya neden olan içeriğin ise “Erdo-Gone inşallah maşallah” duvar yazısı önündeki bir kedinin çekilmiş fotoğrafı olduğu belirtildi.

İki hafta raflarda kalan dergi toplatıldı.

Kadir Topbaş’tan açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da dergide çıkan bu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı. Topbaş şunları söyledi: ‘Çok üzücü bir olay olarak gördüm. 2014’de göreve başladığım günden beri zaman zaman ve son dönemde artarak, şahsıma ve belediyeye karşı ciddi bir provakosyon var. Hedefe konduk ve anlamak mümkün değil. Bu dergide yaşanan olay da ahlaksızlık. Tabi ki suç duyurusunda bulunarak bunun gereği yapılacak.’

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.