SON DAKİKA

AK Parti kongresinde yayınlanan filmde Bahçeli sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan olacağı kongrede dikkati çeken görüntüler vardı. Kongrede yayınlanan filmde, MHP lideri Bahçeli ve 7 Ağustos mitinginden görüntüler de yer aldı.

Bu haber 21 Mayıs 2017 - 12:47 'de eklendi ve 1.803 kez görüntülendi.

 

AK Parti’nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde “Bitmeyen Sevda” isimli belgesel partililere izletildi.

Kongrede, AK Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan, ‘Bitmeyen Sevda’ isimli belgesel partililere izletildi. Belgeselde, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana yaptığı icraatlar anlatıldı. Belgesel de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin görüntüsü de yer aldı. Yeni hedeflerin de paylaşıldığı belgeselde, birlik mesajları da verildi.

Bin 370 delegenin hazır bulunduğu kongrede, Genel Başkan seçimi başta olmak üzere tüzük değişikliği, Merkez Karar Yönetim Kurulu  ve partinin diğer yetkili organlarında değişiklikler yapılacak.

Yıldırım, genel başkanlık koltuğuna oturduğu 22 Mayıs’tan bir gün önce koltuğu Erdoğan’a devredecek. AK Parti olağanüstü kongresinin 21 Mayıs’ta yapılması durumunda, Başbakan Binali Yıldırım, genel başkanlık koltuğuna oturduğu 22 Mayıs’tan bir gün önce bu koltuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a devretmiş olacak. Yıldırım, 22 Mayıs’ta yapılan ikinci olağanüstü kongreyle AK Parti’nin 3. Genel Başkanı olmuştu. Bugün yapılan 3. olağanüstü kongreyle Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Ağustos 2014’te bıraktığı genel başkanlık koltuğuna 2 yıl 9 ay sonra yeniden dönmüş oluyor.

Erdoğan’ın konuşmasını Cumhurbaşkanlığı forsu olmadan yapacağı öğrenildi.

MHP lideri Bahçeli, 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda “Evet” diyeceklerini açıklamış ve bu yönde çalışmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da net bir duruş sergileyen ve millete destek veren MHP, önemli bir rol üstlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.