SON DAKİKA

Samsun’da matematik öğretmeni Selda Tomaç’ın sıra dışı öğretme tenkiği

Samsun’un Bafra ilçesinde matematik öğretmenliği yapan Selda Tomaç, sıra dışı öğretme teknikleri ile öğrencilerine matematiği sevdirmeye çalışıyor

Bu haber 21 Mayıs 2017 - 22:00 'de eklendi ve 645 kez görüntülendi.

Samsun’un Bafra ilçesinde matematik öğretmenliği yapan Selda Tomaç, dersi öğrencilerine sevdirmek için sıra dışı yöntemler uyguluyor.

Nazmiye Demirel Ortaokulu’nda görev yapan Tomaç, öğrencilerin matematiği daha iyi anlayabilmeleri ve sevmeleri amacıyla bazı dersleri sınıf dışında gerçekleştiriyor. Öğrencilerini ilçedeki turistik tesise götüren Tomaç, buradaki boş havuzda havuz problemini anlatıyor.

Öğrencilerine metre vererek havuzun yüksekliğini ve uzunluğunu ölçtüren, daha sonra matematik hesaplamalarını yaptıran Tomaç, böylece dersi yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor.

“KONUYU SOMUTLAŞTIRMAK AMACIYLA DERSİ HAVUZDA İŞLEMEYE KARAR VERDİK”

 

Tomaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6. sınıflarda dikdörtgenler prizmasının hacim konusunu işlerken dersin çocuklar için çok soyut kaldığını gördüğünü söyledi.

Bunun üzerine konuyu somutlaştırmak amacıyla dersi havuzda işlemeye karar verdiğini belirten Tomaç, “Matematiği aslında bizler zorlaştırıyoruz. Çocuklardan dikdörtgen prizmasını hayal etmelerini, sonra da bununla ilgili soruları çözmelerini istiyoruz. ‘Burada kocaman bir dikdörtgenler prizması varken neden bunu yerinde çözmeyelim’ dedik ve havuza geldik.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.