SON DAKİKA

Kremlin: Erdoğan ve Putin görüştü

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çin’de düzenlenen forumda Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştüğünü açıkladı.

Bu haber 14 Mayıs 2017 - 11:36 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.

Çin’de düzenlenen ‘Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu’ için Pekin’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in ‘ayak üstü’ bir görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, yaptığı açıklamada Çin’de düzenlenen “Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu” için Pekin’de bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayak üstü kısa bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada “Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakın zamanda gerçekleşen Soçi görüşmesinin devamı niteliğinde ayak üstü bir görüşme gerçekleştirdi” dedi.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı’nın Özbekistan ve Kırgızistan liderleri ile de ayak üstü birer görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Açılış konuşmasında ardı ardına kürsüye çıkan Erdoğan ve Putin aile resminde de Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in biri sağında biri solunda olacak şekilde resim karesinin tam ortasında yer almaları dikkatlerden kaçmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.