SON DAKİKA

Belçikalı vekil PKK ile kol kola!

Türkiye’nin Sincar bölgesindeki terör yuvalarına hava operasyonu Brüksel’de protesto edildi. PKK’lıların eylemine Flaman Milliyetçi Cephe milletvekili Karel Vanlouwe’de katıldı.

Bu haber 27 Nisan 2017 - 14:14 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi.

Türkiye, Sincar ve Karaçok bölgelerinde PKK ve PYD kamplarına dönük gerçekleştirdiği hava harekatının Brüksel’de yankı buldu.

PKK yandaşları ve Belçikalı Flaman Milliyetçi Cephe milletvekili Karel Vanlouwe, Türkiye’nin Brüksel’deki Büyükelçiliğinin önüne gelerek Türkiye’yi protesto ettiler. Slogan atan 70 PKK taraftarı, ellerinde Öcalan fotoğrafı bulunan bez parçaları ile gösteri yaptı.

Protesto eyleminde açıklamada bulunan N-VA Partili Milletvekili Karel Canlouwe, “Türkiye tarafından yapılan operasyonlara tepki göstermek için bir aradayız. Türkiye’nin Sincar ve Karaçok’taki saldırısı kabul edilemez. Türkiye’nin bu adımlarından endişeliyiz. Operasyonlar bölgedeki gerilimi tırmandırıyor. Türkiye’nin saldırdığı kişiler DAEŞ ile mücadele veren Batı’nın yanında yer alan kesimdir. Türkiye bir nevi bizim dost müttefik kuvvetlerimizi saldırmıştır. Buna göz yummamalıyız. Türkiye’de bölgede Kürt halkına karşı baskısını son vermesi için ortaklaşa mücadele vermeliyiz” dedi.

Kaynak: Posta

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.