logo

22 Ağustos 2016

Tunceli Nazimiyede çatışma: 1 Asker şehit

Tunceli Nazimiyede çatışma: 1 Asker şehit

Tunceli’de yoğun çatışma: 1 şehit, 3 yaralı
Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde sabah saat 04.50 sıralarında farklı yönlerden sızan kalabalık PKK grubu ile güvenlik güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. İlçeye giriş ve çıkışlar askerler tarafından kapatılırken, merkezden takviye birlikler getirildiği, jandarma ve emniyet binaları etrafında çatışmaların yoğunlaştığı, çevrede bazı binalarda yangınların çıktığı belirtildi. Tunceli Valilikten yapılan açıklamada “Tunceli’ nin Nazımiye ilçesi kent merkezinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi”
Tunceli’deki çatışma anı kamerada: 1 şehit, 3 yaralı
Tunceli’de yoğun çatışma: 1 şehit… Olay sonrası ilk görüntüler

Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde sabah saat 04.50 sıralarında farklı yönlerden sızan kalabalık PKK grubu ile güvenlik güçleri arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Saat 6’ya kadar emniyet ve jandarma binaları yakınlarında yaşanan çatışmalarda 1 asker şehit olurken, 3 polis memuru yaralandı.

Yaralı polisler Tunceli Jandarma Komutanlığı’na ait Skorsky helikopterleriyle Tunceli devlet hastanesine getirildi. Şehit askerin naaşı da aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Helikopter destekli operasyon başlatılırken 2 Cobra helikopteri PKK’lilerin kaçış yönlerini ateş altına aldı. İlçenin dış kesimlerinde zaman zaman çatışmalar sürüyor.

Çatışmada polis karakoluna yakın olan Nazimiye sağlık ocağının isabet aldığı, 2 ambulansın PKK ateşi sonucu yandığı öğrenildi. Sağlık ocağı bahçesinde yaşanan çatışmada bir kadın PKK’li ölü ele geçirildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Tunceli Valiliği, Nazımiye ilçesi kent merkezinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Etiketler:
Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ