logo

11 Ekim 2016

Su ararken doğalgaz buldular!

Su ararken doğalgaz buldular!

Muş’ta su sondajı yapan köyüler toprağın içinden alev çıkması sonucu büyük heyecan yaşadı.

Muş’ta sondaj sırasında çıkan alevler doğalgaz heyecanına neden oldu. Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Köprü köyünde su sondajı çalışması sırasında topraktan çıkan alevler heyecanlandırdı. Köy halkı çıkan alevlerin doğalgaz olması halinde zengin olacaklarının hayalini yaşamaya başladı.

İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Köprü köyüne giden elektrik ve bobinaj ustası Erhan Doğar, ekibi ile birlikte su ararken topraktan çıkan alev korku ve heyecan yarattı. Köy meydanında yaklaşık 5 metre yüksekliğe çıkan alevleri gören halk olay yerine akın etti. Haber verilmesi üzerine köye jandarma ekipleri gelerek çevre güvenliği aldı.

Elektrik ve bobinaj ustası Erhan Doğar, köyde su sondajı çalışması yaptıkları sırada topraktan çıkan alevle büyük bir korku yaşadıklarını söyledi. Doğar, “Köye su bulmak için yaklaşık 80 metre yere sondaj vurduk. Çekici kaynak yapıyorduk. Birden alev çıktı. Buradan herhangi bir doğal boru hattı geçmiyor. Bu çıkan alevler doğalgaz olabilir. Görevlilerin gelip burada inceleme yapmasını istiyoruz” dedi.

Köy halkı ise çıkan alevlerin doğalgaz olması halinde zengin olacaklarının hayalini yaşamaya başladı.

 

Etiketler: » » » »
Share
36 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ