logo

22 Şubat 2017

Projeler derya deniz…

Projeler derya deniz…

Hepimiz istemez miyiz zekamızla harmanlayıp, şok etkisi yaratan projeler üretmeyi?

Nedir bu proje?

Evvelden planlanmış , belli başlı bir zaman içerisinde değişim yaratmayı hedefleyen, birbiriyle ilişkisi olan amaçları ve tabiki hedefleri olan çalışmalar Projelerimizdir.
Hayat boyu düşünerek planladığımız gırla proje vardır. Birde şahsım gibi Medya geçmişi ve geleceği olan birileri daima üretir. Tüm işlerin tekniği bir yana, ötesi berisinde duran bendeniz sürekli proje üretirim. Sokağa çıktığımda mevcut görüntüden etkilenirim, sinemada –tiyatroda her hangi bir durumdan etkilenir üretirim, sosyal medya da gördüklerim konusunda bir takım ihtiyaç ve olabilecekleri düşünür yine üretirim.

Benim üretkenliğim belki azcık daha toplumsal olabilir lakin ev hanımı da üretir. Üretmezmi ? Maşallah bizim kadınlarımız artık fikirleri konusunda pinterest misali pratik bir üretkenliğe sahipler : )

Ama biliniz memlekette çok üretken beyin hala var.

Mesela;
Bundan epey bi yıl evvel bindim bir taksiye, yol akıyor ..Bendeniz o dönem olabildiğince yoğun bir televizyon programı olan Show Tv’ ye Var mısın Yok musun programını çekiyoruz. ( Bence alzeimer hastalığı konusunda yardımcı bir programdır )

O gün hem çekim var hem de yaklaşık 250 kişi göreceğiz, elemelerden mütevellit. Yol boyu olabildiğince takside konuşmak istemiyorum. Zaten binlerce kelimem tükenecek yoğun programda. Yol alıyoruz bir anda trafik kilit, taksici sıkılıyor bana laf atma ve sıkıntısını bastırma isteğiyle – ne iş yaparsınız hanım kızım diyor?

Bende bi çırpıda diyiveriyorum; televizyoncuyum beyefendi!

Diyen sen misin?

Taksici amcamız devam ediyor, kızım bak benim 8 tane formatım var diyor. Ben şok! Nasıl olabilir? Ne formatı ola ki bu? Taksiciler derneğine filan üye de zorlukları çözmek adına projeleri geliştiriyor zannederken taksici amca meğer bildiğiniz televizyon formatları yazmış. Bir tanesi; büyük bir mutfakta görevli aşçı yemek yapar ve içerisindeki malzemelerin neler olduğunu tadım yaptıktan sonra tastamam söyleyebilen para kazanır. Her malzeme kademe atlatır gibi iyi bir yapımcının elinden geçse, şekillendirebileceği gayet düzgün, temiz bir projedir fikrimce..
Aslında bence halkta daha eli ayağı düzgün programlar bekliyor televizyon camiasından. Bu kadın programlarını izleyen kime sorsam gayet acımasız eleştiriyor kendi izlediği programı. Memnun değil ve savunması “ izleyebilecek başka bişey yokki “ …

Zamanında halkı geliştirip farkındalıklar yaratmaya dair projeler ürettiğimizde sevilmedik istenmedik. Rating Belası sebep gösterildi ve hevesler kursakta ekrandaki yemek aşağılayıcı ve kadın ezici programlara maruz kaldık.

Umarız talepler daha da masaya yumruk vurur ve ileri günlerde televizyoncular bu taksici amcamızın kavgasız dövüşsüz hayal ettiği basit projelerle birlikte çoluğun çocuğun, yaşlının gencin gelişimine katkı sağlayan projeler üretirler.

Umut ediyor ve sizleri daima hassisiyet dolu günlere bırakıyorum..
( Hayır ben bırakmasam nolucak, benim hassasiyet temennimden kime ne yahu ? ) ahhh Şenay kız!

Share
1434 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.