logo

19 Nisan 2017

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına başvurular başladı! İşte Başvuru Şartları!

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına başvurular başladı! İşte Başvuru Şartları!

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları birinci seçim aşaması için yarından itibaren 25 Mayıs’a kadar “www.msb.gov.tr” internet adresinden başvuru yapılabilecek.

 

Milli Savunma Bakanlığının talebi doğrultusunda, ÖSYM tarafından, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2017 Kılavuzu’nda yer alan “Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına Girmek İsteyen Adayların Dikkatine” başlıklı duyuru metni güncellendi.

 

Adaylar başvurularını, 19.04.2017 tarihinden itibaren 25 Mayıs 2017’ye kadar “www.msb.gov.tr” internet adresinden yapabilecek. Başvuruda bulunmayan adaylar seçim aşamalarına çağrılmayacak.

 

Birinci seçim aşamasına YGS puanlarına göre çağırılacak adaylar, kara, deniz, hava harp okulu ve sahil güvenlik komutanlığı olmak üzere birden fazla tercihte bulunabilecek.

 

Elektronik ortamdaki kesinti, aksaklık gibi nedenlerden dolayı vaktinde başvuru yapamayanlar ile hatalı başvuru yapanlar için ek süre ve tekrar başvuru hakkı tanınmayacak.

 

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına ve astsubay meslek yüksekokullarına başvurmak isteyen adayların bugün güncellenen kılavuzu esas almaları gerekiyor.

Etiketler: » » »
Share
6295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına başvurular başladı! İşte Başvuru Şartları!” için 2 Yorum

  1. Mustafa Şipal : diyor ki:

    Mesajınız…

    0
  2. Mustafa Şipal : diyor ki:

    Sayın yetkili kırıkkale spor akedemisinde birinci sınıfda okuyan bir öğrenci üniversitenizr yatay geciş yapabilirmi.

    0