logo

03 Mart 2017

Milli Savunma Bakanlığı 24 bin personel alıyor

Milli Savunma Bakanlığı 24 bin personel alıyor

Milli Savunma Bakanlığı MSB 24 bin er-erbaş alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığı 2017 yılında resmi İnternet sitesi msb.gov.tr ve Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesinde yayımladığı ilan ile 11 bin uzman er – erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş alacağını duyurdu. Peki MSB Milli Savunma Bakanlığı 24 bin er-erbaş alım başvuru şartları neler işte detaylar…

Milli Savunma Bakanlığı MSB 24 bin er-erbaş alım şartları neler başvurular ne zaman bitiyor sorularının cevabı haberimizde. Milli Savunma Bakanlığı 2017 yılında resmi İnternet sitesi msb.gov.tr ve Devlet Personel Başkanlığı resmi İnternet sitesinde yayımladığı ilan ile 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş alacağını duyurdu. Başvurular 3 Mart 2017 tarihi itibarıyla başladı. MSB 2017 yılı sözleşmeli er – erbaş başvuru kılavuzlarını da yayımladı. İşte Milli Savunma Bakanlığının 24 bin er-erbaş alımıyla ilgili ayrıntılar…

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASTSUBAY ALIMI BAŞVURULARI

Milli Savunma Bakanlığı, resmi sitesinden yapmış olduğu duyuruya göre bando Astsubay eksikliğini gidermek için sözleşmeli Astsubay alımı yapılacak. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 82 Astsubay alımı için başvurular, www.msb.gov.tr genel ağ adresindeki başvuru formunu doldurarak gerçekleşecek. Ancak Astsubay alımı başvuruları için bazı şartlar yer alıyor. Milli Savunma Bakalığı’ndan yapılan açıklamaya göre;

TSK’da devlet memuru ve işçi olarak görev yapmakta olanlar, (2) Askerlik hizmetini yapmakta olanlar veya askerlik hizmetinden terhis olanlar (yedek subaylar hariç), (3) Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yapmamış olanlar, (4) Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar, (5) TABLO-1’de belirtilen statü, sınıf ve branşlar için başvuru koşullarını taşıyan erkek ve kadın adaylar başvurabileceklerdir.

ÖĞRENİM ŞARTLARI

(a) TABLO-1’de kaynak olarak belirlenen bölüm veya branşlarda fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokullardan mezun olmak,

(b) Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış olmak,

(c) Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfat nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.

YAŞ ŞARTLARI

01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler için 24 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak.

SAĞLIK ŞARTLARI

(a) Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen boy ve kilo sınırlarında olmak.

(b) Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirlenen, alınacağı bando sınıfına uygun sözleşmeli astsubay olmak için gerekli sağlık şartlarına sahip olmak (Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan “Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili” Sağlık Kuruluşlarından, “Sözleşmeli Astsubay Olur” kayıtlı sağlık raporunu almak.)

ÖZEL ŞARTLAR

TSK’da görevli devlet memuru ve işçiler ile askerlik hizmetini yaparken müracaat edenler için görevli bulunduğu birlik ve kurumlardaki üç sicil amirinden, örneği TABLO-4 ve TABLO-5’te bulunan “Sözleşmeli Astsubay Olur” nitelik belgesini almış olmak.

ASTSUBAY GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

(a) Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli Astsubay Adaylarında Aranacak Nitelikleri” taşımak,

b) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak,
(c) TABLO-1’de belirtilen statü, sınıf ve branşlar için başvuru koşullarını taşımak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASTSUBAY ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını 02 Mart 2017 tarihinden 17 Mart 2017 günü mesai bitimine (saat 17.30) kadar, www.msb.gov.tr genel ağ adresindeki başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta yolu, dilekçe veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

(2) Adayların çevrimiçi (online) başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada her bir aday için ADAY NUMARASI otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları, bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde aday numarasının kullanılacak olması nedeniyle, adayların numaralarını kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir.

(3) Çevrimiçi (online) Başvuru Formu, T.C. KİMLİK NUMARASI, ADI, SOYADI ve ADAY NUMARASI bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.

(4) Başvurusu kabul edilen adaylara uygulanacak seçim faaliyetlerine ilişkin duyurular 24 Mart 2017 tarihinden sonra www.msb.gov.tr genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır.

(5) Yapılacak sınavlar sonucunda sözleşmeli astsubay adaylarından (sağlık ve güvenlik soruşturması olumlu) asil olarak tespit edilenler; “Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma (ASTTASAK)” Eğitimi’ne tabi tutulacaklar ve bu eğitimi de başarıyla tamamlayanlar, Astsubay Çavuş rütbesiyle göreve başlayacaklardır.

MSB ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN…

 

UZMAN ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak

-Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak

-Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak

-Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış olanlardan terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)

-Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

-Askerî okullardan ilişiği kesilmemiş olmak

SÖZLEŞMELİ ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak

-En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

-Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar)

-Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak

-Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak

-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Askeri kimlik fotokopisi

– Önlisans/lisans diploması

– Denklik belgesi

– Transkript

– Terhis belgesi

– Askerlik durum belgesi

– Adli sicil kaydı

– Fotoğraf

Etiketler: » » » »
Share
20673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ