logo

10 Eylül 2016

Kenan Sofuoğlu Dünya Supersport Şampiyonasına hazırlanıyor

Kenan Sofuoğlu Dünya Supersport Şampiyonasına hazırlanıyor

Dünya Supersport Şampiyonası’nda mücadele eden milli motosikletçi, gelecek hafta yapılacak Almanya yarışının hazırlıklarına Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki pistte başladı.

Sürücüler klasmanında 146 puanla en yakın rakibiyle arasında 40 puanlık fark bulunan milli motosikletçi, 18 Eylül Pazar günü Almanya’da yapılacak sezonun 9. yarışı için Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Avrupa Superstock 600 şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu ile Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kendi adını taşıyan pistte çalıştı.

Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, şampiyonaya verilen yaklaşık 2 aylık aranın ardından motora yeniden alışmanın kolay olmadığını belirterek, kendi pistinde bol bol antrenman yapma şansı bulduğunu, sezon sonu yaklaştıkça da şampiyonluk stresinin yükseldiğini söyledi.

Organizasyonun bitimine 4 yarış kaldığını hatırlatan Kenan, “Şu an 40 puanlık bir avantajım var. Bu çok iyi bir avantaj ama motor sporlarında hiçbir zaman ne olacağı belli olmuyor. Bu sebeple şampiyonluğa ulaşmadan rahatlayamayız. İki yarışı kazanırsam şampiyon oluyorum. Bunu önümüzdeki iki yarış olarak planlamıyorum. Hazırlıklarım sürüyor.” dedi.

“Final yarışından önce şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyorum”

Kenan Sofuoğlu, sezon bitimine gelindiğinde bir pilot için en önemli şeylerin sonraki sezon için yapılacak anlaşma ve iyi bir ekipte devam etmek olduğunu kaydetti.

Bir sonraki sezonun anlaşmalarını yaptığını ve 2017 sezonuyla alakalı testlere başladığını vurgulayan Kenan, şöyle devam etti:

“Bazı parçaları deneme fırsatı bulduk. Almanya yarışı için de her şey yolunda. Almanya’ya gitmeden önce önümde 4 günlük bir antrenman sürecim var. Rabbim inşallah Almanya’ya hazır olarak gitmeyi nasip eder. Benim için Almanya ve Fransa yarışları çok önemli. Bu iki yarışı kazanabilirsem dünya şampiyonu olurum. Kazanamazsam en iyi puanları çıkarıp Katar’daki final yarışından önce şampiyonluğa ulaşmak istiyorum. Eğer şampiyonluk son yarışa kalırsa çok büyük stres yaşanıyor. Rabbim inşallah nasip ederse bu 5. şampiyonluğum olacak. 2017’de devam ediyorum. Aynı takım ve aynı ekiple anlaşmamızı imzaladık.”

TRT

Etiketler: » »
Share
46 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ