logo

27 Şubat 2017

Hürriyet’in Karargah’ı neresi?

Hürriyet’in Karargah’ı neresi?

Hürriyet’in karargah’ı neresi?

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın imzasıyla yayınlanan “Karargah rahatsız” manşetinde Genelkurmay içerisinde var olduğu iddia edilenler kimler ve ne sebepler neyden rahatsızlık duyuyorlar

7 maddeden oluşan haberin birinci maddesindeki ifadeler, ‘tehlikeli bir provokasyon‘ olarak yorumlandı:
“TSK’da başörtüsünün serbest bırakılması: TSK’da başörtüsü yasağını Milli Savunma Bakanlığı kaldırdı. Edinilen bilgiye göre, Karargah’ın görüşü alınmadı. ‘Düzenlemede Genelkurmay’ın dahli yok’ deniliyor.”…

Hürriyet’in 28 Şubat’ı hatırlatan bu skandal haberine ise tepkiler çığ gibi büyüyor.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET METİNER;

28 ŞUBAT HABERCİLİĞİ

Son derece rahatsız edici bir başlık eski Türkiye alışkanlığının bir versiyonu,
Demokrasilerde asıl olan sivil otoritedir, başörtüsü düzenlemesi askeri bir konu değildir ki Genelkurmay bu konuda açıklama yapsın.
Biz de insanların inancına yaşam tarzına yönelik yapılan kısıtlamalardan rahatsızız. O yüzden başörtüsü düzenlemesi konusunda yapılan bu yorumun, Genelkurmay Başkanlığımız tarafından açıklığa kavuşturulması gerektiğine inanıyoruz.

GAZETECİ YAZAR CEM KÜÇÜK ;

‘GENÇ SUBAYLAR RAHATSIZ’ MANŞETİYLE AYNI

Bu manşetle beraber Hürriyet intihar etmiştir. Bunun “Genç subaylar rahatsız” manşetinden hiç farkı yoktur. Aydın Doğan darbeci genlerini terk etmiyor. Bunlar postal sevicilikten vazgeçmez. Aydın Doğan medyası hala darbeciliğin üssüdür bu ülkede. Genleri darbeci bunların. Düzelmez bunlar. Demokratik bir ülkede böyle bir manşeti atmak düşünülemez bile…
TSK ve medyadaki son darbeciyi tutuklayana dek bu milletin darbecilerle mücadelesi sürecek. Teyakkuza devam. Diğer tüm darbeci medya organlarına cesaret veren de Hürriyet gazetesi ve Aydın Doğan’dır. Aydın Doğan Kemalist askeri darbeleri hep destekledi ve olursa yine destekleyecek. Doğan’ın hep aklı darbe ihtimalinde.
Ertuğrul Özkök de “Erdoğan’ın dünürü silahlı örgüt kurdu” yalanını tekrarlıyor. Bunlar yine alçak bir tezgah kuruyor. Bu ülke için FETÖ kadar büyük tehdit Aydın Doğan tipi darbeci kafadır. İşte bugünkü manşet bunun kanıtıdır. Aydın Doğan medya 28 Şubat’ın 20. yılında hala darbecisin ve 2017 yılı içinde bunun bedelini muhakkak ödeyeceksiniz.
Ankara’daki savcılarımıza sesleniyorum. Sivil otoritenin aldığı bir kararla ilgili memurlar aleyhte haber yaptıramaz. Bu TCK’ya göre suçtur. Hangi general “Karargah rahatsız” haberini yaptırmışsa bu suçtur. Sivil hükümete meydan okumaktır. Savcılara bu darbeci manşeti kimin attırdığını açıklayacaksınız demokrasi düşmanları.
Sosyal medya üzerinden de tepkiler yağmaya devam ediyor. Yarın 28 Şubat !

Asla eski 28 Şubat’lar yaşatılamayacak bu millete..

Asker bu tür siyasi bir açıklama yapamaz. Ve gazetecinin görevi de bu cuntacı fikirlerini ve tehditlerini halka anlatmak değildir.
28 Şubat sürecinde, darbe sevdalılarının en büyük destekçisi FETÖ ve medyaydı. Hele ki Aydın Doğan medyasının yaptıklarını ne tarih ne millet unutmadı, unutmayacak !!!

Peki, Hürriyete bu manşeti attıran güç neydi?

Çok açık görünüyor ki TSK’nın, Genelkurmay’ın, kuvvet komutanlıklarının yapısına ilişkin düzenlemesi asker içindeki birilerini rahatsız etmişti. Demokrasi’nin orduya işleyecek, geçecek olması kimlerin oyununu bozuyordu?

Yani bu başlığa bakınca hala TSK içinde darbe hayalleri kuranlar var. “Karargah” kim ya da kimler?

Ayrıca Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Hulusi Paşa’yı neden hedef gösteriyorlardı?

Hürriyet’i kullanarak Milet’e 28 Şubat gözdağı mı veriyorlar?

Hürriyet’in kıblesinin neresi olduğu malum da Karargahı’nı öğrenmiş olduk.

Bence aynı yazıyı “Hürriyet’in 7 safsatası” adı altında tekrar yayınlasınlar. Ve sonuna da “Bu yazıdaki kişi ve kurumların gerçek hayatla ilgisi yoktur. Hayal ürünüdür.”

Haberin yazarı Hande Fırat, CNN Türk’teki canlı yayında “Haberlerin içeriğini A’dan Z’ye okumuyoruz maalesef” diyerek, eleştirilerin haberin içeriği bilinmeden yöneltildiğini savundu.
Valla yazıyı bir kere okuyunca anlayan insanlarız çok şükür. Hadi dedim bir kez daha okuyayım , yavrucum sen, ya ne yazdığını bilmiyorsun ya da şuursuzca sıyırmaya çalışıyorsun !!

Ayrıca yapılan birçok haberde sadece Ak Parti kesiminin bu habere karşı bir tavır içinde olduğu yönünde. Ancak Bu da bir algı operasyonudur.
İçinde bulunduğumuz şu kritik dönemde bu tür haberlerin sonunun nerelere vardırılabileceğini defalarca yaşadı bu ülkede. Rahmetli Süleyman Demirel anlatırdı hep yediği darbeleri ve eklerdi

‘Bu Fötr Şapkayla 6 Defa Gittim, 7 Kere Geldim’

Şimdi gitme sırası hala ezik bir şekilde TSK ve devletin çeşitli kurumlarında saklanan darbeci pisliklerin ve bunlara çanak tutan medyanındır. Gidişleri yakındır! “Şapkanızı alır 1 defa gidersiniz ve asla dönemezsiniz”

Share
165 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.