logo

Çok Müjdeli Haberler!


Nazime Çalışır
nazimecalisir@habervideo.tv

Çok bilinen bir fıkra var, ama ben yine de duymayanlar için yeniden anlatayım.

Bir gün ormanda hayvanlar hızla kaçmaya başlarlar, leylek kaçarken yolda kaplumbağayı görür nefes nefesedir. Kaplumbağa  hayırdır neden kaçıyorsun leylek kardeş diye sorar.
-Leylek de cevap verir.
Komünistler geliyormuş duymadın mı? Bende bir yazlık, hanımda bir yazlık, çocukta bir yazlık biz kaçmayalım da kim kaçsın.
Bunu duyan kaplumbağa da aileyi toplar ve kaçmaya başlar.
Kaçarken yolda maymuna rastlar, maymun, hayırdır böyle çoluk çocuk neden kaçıyorsunuz diye sormadan edemez.
Kaplumbağa kan ter içinde komünistler geliyor duymadın mı? Bende bir ev, hanımda bir ev, çocukta bir ev ben kaçmayayım da kim kaçsın sen de kaç diye maymuna seslenir.
Maymun sallandığı ağaçtan hiç istifini bozmadan, benim kıçım çıplak, hanımın kıçı çıplak, çocuğun ki zaten çırılçıplak ne diye kaçayım iye gülerek cevap verir.
Bende bu gün duyduğum haberden sonra kaçmayı düşünmüyor değilim.
Babada var bir araba, bende yok araba , çocukta yok araba, hepimize düşüyor bir araba
Arabayı süren çocuğa sigorta, bana sigorta, damada sigorta, kıza sigorta, benzin vurmuş tavana ben kaçmayayım da kimler kaçsın.
Referanduma beş kala böyle kanunlar çıkarılır mı?
Maymunun hesap her şeyi terkedip dağlara ilkel hayata mı dönsek,ottan çöpten mi beslensek. Hoş ormanda kalmadı ya.
Ya büyük anne zafiyetine ne demeli ?
Bakan Müezzinoğlu, bu gün gururla büyükanne maaşı için 65000 başvuru olduğunu uygun kriterlerde 19000 kişininde tekrar incelenip eleneceğini duyurdu. Söylemediği şey ise kayıt yapılan sitenin günlerce çalışmadığı,kısa süreli açılışlarla kayıt alındığı idi.
Hesap yapmak istemiyorum, kabataslak her sürücü 400 lira para karşılığında kendini sigorta yaptırsa büyük annelerin değil büyük babalarında maaşını öderdik ne lüzumu vardı interneti kısıtlamaya.
Çok şükür bu sıkıntıda bankalar yetişiyor imdadımıza, aylardır dört gözle beklediğimiz o çok müjdeli haberi alıyoruz.
Üç yıl aynı bankayı kullanmak kaydıyla alacağımız 375 lira hayallerimi süslüyor.
Bu parayla ne alacağımı nerede kullanacağımı şaşırmış durumdayım, allah şaşırtmasın sevindirik oluyoruz bazı zaman.
Başım çok ağrıyor kısa süre içinde bu kadar çok müjdeli  haberleri kaldırmıyor bünyem.
Kahrolsun Komünizm!

Share
121 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sağlıklı Günlerdir En Güzel Günler

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Şöyle derin derin bir nefes alarak şükürle başlayabilirim bugün yazıma.. Saatleri, günleri, hatta 2 koca haftayı bitirdik, yazamadık çizemedik el kaleme varmadı değil de, 5 dakika dahi zaman bulunamadı diyebiliriz. Önce size hayattaki çok kıymetli şeylerden bahsetmek isterim bugün. Hani öyle altın, elmas, yat, kat gibi değil! Çünkü insanoğlu hırsı ve başarısı ile tüm bunlara bir şekilde sahip olabilir. Kolay ya da zor sahip olmanın bir takım kader cilveleri eşliğinde size kalıyor olmasını gerektiren şeyler en kıymetliler olamaz. Döndürmes...
 • Truman Show

  10 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Size bir filmden söz edeceğim bu gün. Uzun zamandan beri her birimizin birer Truman olduğunu düşünüyorum. Bu filmi izlemeyenler için yeniden hatırlatayım. Truman Burbank, cenneti aratmayacak bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi, karısı, arabası, sıradan, sizin bizim gibi bir hayatı vardır. Fakat bu bir oyundur, ve Truman dışında herkes bunun bir oyun olduğunu bilir. Trumanın hayatı, hiç reklam vermeden, 24 saat bir televizyon kanalından canlı yayın olarak  yayınlanmaktadır. Canlı yayın Trumanın doğumuyla başlamıştır. Stüdyo bir adadır, Trum...
 • Yedi Emekçi Kadın

  08 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Her Sekiz Mart Dünya Kadınlar günü yaklaştığında, yılın bir tek günü dahi olsun kadın varlığının dile getirilmesinden dolayı, büyük heyecan duyarım. 8 Mart 1857 de Amerika Birleşik Devletlerinin  Newyork şehrinde 40 000 dokuma işçisi grev başlattı. Fakat polisin saldırısı ve fabrikanın kapılarının kilitlenmesi sonucunda fabrika da çıkan yangın da 129 kadın işçi yaşamını yitirdi. 1910 yılında Uluslar Arası Sosyalist Kadınlar Konferansında Clara Zetkin, 8 Mart 1857 de yaşamını yitiren kadın dokuma işçilerinin her yıl 8 Mart da anılması ve bu ...
 • Fırat Kalkanı

  01 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Referandum aşığı Kılıçdaroğlu Dün Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir kısmı ciddi anlamda beni dehşete düşürdü. CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Suriyelilere vatandaşlık verilsin mi verilmesin mi referanduma gidelim bu kadar açık bu kadar net. Rakka’ya gidelim mi gitmeyelim mi gel referandum yapalım, millete soralım; Rakka’ya bu ülkenin, Anadolu’nun gariban çocukları gitsin mi gitmesin mi?” Yani sosyal medyada ‘cehaletin dibinde yapılan siyaset’ gereği söylenilen “Suriyeliler gitsin savaşsın” söylemini anlarım da siyas...