logo

17 Eylül 2016

Cilt Güzelliğinde Doğal Yöntemler

Cilt Güzelliğinde Doğal Yöntemler

Cildimiz vücudumuzu saran ve onu dış etmenlerden koruyan en önemli organlardan biridir. Evet cilt, yani deri bir organ olarak adlandırılır. Çünkü ölü ve canlı hücrelerin varlığından oluşur ve bir bütün şeklinde hareket eder. Yaşayan, canlı bir organ olan cildimizi mutlaka korumalı ve her daim bakımına dikkat etmeliyiz. Ancak bu sayede cilt güzelliğinden bahsedebiliriz.

1- Öncelikle sağlıklı bir cildin sağlıklı bir bünyede olacağını kabul etmek gerekiyor. Yani ne kadar sağlıklıysanız, ne kadar dengeli ve sağlıklı besleniyorsanız cildiniz de o kadar sağlıklı olur.

dengeli-beslenme-haber-video-tv

2- Cilt sağlığı için her daim doğaldan yana olmak önemlidir. Yüksek kimyasal içeren ürünler yerine doğadan yararlanmak daha sağlıklıdır. Doğanın gücünü hafife almayın.

dogal-cilt-bakimi

3- Güneş, ısı ve su görmediği sürece hiçbir şekilde bozulmayan bal, görüp görebileceğiniz en faydalı, en besleyici ve en doğal gıdadır. Bal vücut için faydalı olduğu kadar cilt için de çok faydalı olur. Balın hücre gelişimini teşvik edici özelliği bulunur. Aynı zamanda parlatıcıdır. Ancak, balı cilde direkt olarak sürmek, orada tutmak ve daha sonra çıkarmak güç bir iştir. Balı direkt olarak dudaklarınıza sürebilirsiniz ya da cilt için ballı karışımlar şeklinde kullanabilirsiniz.

cilt-bakimi-bal-karisimlari

4- Kuru cilde sahip olan kişiler özellikle soğuk zamanlarda çok sıkıntı yaşarlar. Çünkü kuru cilt soğukla karşılaştığında çatlar ve giderek yıpranmaya başlar. Gül yağı ve lavanta yağını karıştırarak cildinize gerekli olan nemi verebilir ve soğuğun yakıcı etkilerinden kurtulabilirsiniz.

gul-ve-lavanta-yagi

5- Doğanın bize hediyelerinden biri de muzdur. Muz çok iyi bir potasyum kaynağı olarak tüketilebilir. Ama muzun bir de cilde olan faydası vardır. Örneğin bir muzu ezip badem yağı ile karıştırırsanız parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde bu karışımı doğal saç bakım solüsyonu şeklinde de kullanabilirsiniz.

muz-ile-cilt-bakimi

6- Elbette salatalığı atlamamak gerekiyor. Salatalığın içeriğinde bulunan mineraller cildin tam da ihtiyacı olanlar. İster yiyerek ister soyup cildinize sürerek kullanabilirsiniz. Hayatınızdan salatalığı asla eksik etmeyin.

salatalik-maskesi-nasil-yapilir

 

7- Son olarak cilt sağlığına etki eden faktörler düzenli uykudur. Mutlaka düzenli bir şekilde uyunması gerekir. Çünkü uyku sırasında cilt proteinleri sentezlenir. Bir de mutlaka alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır.

cilt-sagligi-uyku

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ