logo

CANTİ FETÖCÜLER


Hacer Tolun
hacertolun@habervideo.tv

Vatan Hainleri Tek Tip Olsun…

Dün bazı gazetelerde gündeme gelen “vatan hainlerine tek tip” önerisine kesinlikle katılıyorum.
Adamlar 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunacak, milletin, Cumhurbaşkanı’nın, askerin, polisin canına kastedecek ve biz adamları allayıp pullayıp mı yargılayacağız.
Vatan hainlerinin dün ilk duruşmaya gelişleri vicdanımızı sızlatmıştır. Adamların jilet gibi takım elbiseleri, jöleli saçları … ve hatta iyi beslendikleri, aldıkları kilolar yüzlerine gelen renk …

Vicdanımız sızladı, biz utandık şehitlerimizden.

Ben bu hainleri perişan görmek isterim, saç sakal karışmış berbat görmek isterim. Üzerlerinde cezaevi kıyafeti olmalı.. Bu adamlara 1 bardak su bile çokken adamlar nasıl da canti çıkıyor ilk duruşmaya.

Bu hainlerin jilet gibi takım elbiseleriyle bir de ukala ve kendilerinden emin tavırları yok mu? Biz bu adamları yargılamadan asmalıyız!!

Ve Akşam gazetesinin de haberinde belirttiği gibi ;

“FETÖ’nün duruşmalara çıkan sanıklarının benzer şekilde saç ve sakal tıraşı olup gösterişli takım elbiseler giymesi terör örgütünün yeni bir algı operasyonu başlattığını gösterdi. Yunanistan’a kaçan darbecilerle suikast timinin benzerliği dikkatten kaçmadı.” Bence tam isabet !

Sadece vatan hainleri mi?

Vatan hainlerinin cezaevi kıyafetinde “vatan haini” yazsın. Tecavüzcülerin kıyafetinde “tecavüzcü”, çocuk katillerininkinde “çocuk katili” yazsın.
İçerde yatan bu alçaklara bu kadar iyi bakan cezaevlerini de iyi soruşturmak lazım. Nasıl olur da bu kadar bakımlı, sağlıklı gelebilirler duruşmaya. Kanıma dokunuyor..
Bu görüntüler hiç normal değil. Bu darbecilerin, vatan hainlerinin yakalandıkları andaki rezil hallerinden eser kalmamış. Ne de güzel semirmişler, besiye çekmişiz adamları kim besliyor hala bunları kim destekliyor..

Ve diğerleri, tecavüzcüler, çocuk katilleri.. Çocuğu istismar edip öldüren üvey baba, zinasına şahit olduğu için evladını öldüren anne, kadınlar onu hiç istemedi diye 3 yaşındaki komşu kızına tecavüz edip öldüren şerefsiz. Ve siz vatan hainleri. Hiç birinizin birbirinizden bir farkı yok.
Bu mahlukatların aldığı her nefes milletin yüreğini sarsar, vicdanını yorar. Müebbet hapis verseniz ne olur. Vermeyin! adam içerde senden benden iyi yaşayacak bunu hepimiz çok iyi biliyoruz.
Bugüne kadar idam sözcüğünü dilime alırken bir tuhaf olur tereddüt ederdim. Artık hiç tereddüttüm yok. Bu pisliklerin yaşamasının bir hak olduğunu düşünmüyorum.

Bu pisliklerin her birinin idam edilmesini istiyorum.

Bu pislikler idam edilsin ki görsün ahali..

Tarihimize bakınca idamlar hep üzmüştür bizi. Siyasi görüşlerinden dolayı idam edilen, siyasi hesaplaşmaların kurbanı olan nice canlar yitip gitmiştir haksız yere.

Bunlara karşıyım her zaman da karşı durdum.

Ama bu kez durum farklı, bu kez milletin canına kasıt var, tehdit var milletimin yüzüne ölüm üfürenler var. Kundaktaki çocuğa, yavrusuna kıyanlar var.

İdam hiç bu kadar hoş gelmemişti kulağıma, fikrime..

Share
139 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Truman Show

  10 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Size bir filmden söz edeceğim bu gün. Uzun zamandan beri her birimizin birer Truman olduğunu düşünüyorum. Bu filmi izlemeyenler için yeniden hatırlatayım. Truman Burbank, cenneti aratmayacak bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi, karısı, arabası, sıradan, sizin bizim gibi bir hayatı vardır. Fakat bu bir oyundur, ve Truman dışında herkes bunun bir oyun olduğunu bilir. Trumanın hayatı, hiç reklam vermeden, 24 saat bir televizyon kanalından canlı yayın olarak  yayınlanmaktadır. Canlı yayın Trumanın doğumuyla başlamıştır. Stüdyo bir adadır, Trum...
 • Yedi Emekçi Kadın

  08 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Her Sekiz Mart Dünya Kadınlar günü yaklaştığında, yılın bir tek günü dahi olsun kadın varlığının dile getirilmesinden dolayı, büyük heyecan duyarım. 8 Mart 1857 de Amerika Birleşik Devletlerinin  Newyork şehrinde 40 000 dokuma işçisi grev başlattı. Fakat polisin saldırısı ve fabrikanın kapılarının kilitlenmesi sonucunda fabrika da çıkan yangın da 129 kadın işçi yaşamını yitirdi. 1910 yılında Uluslar Arası Sosyalist Kadınlar Konferansında Clara Zetkin, 8 Mart 1857 de yaşamını yitiren kadın dokuma işçilerinin her yıl 8 Mart da anılması ve bu ...
 • Fırat Kalkanı

  01 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Referandum aşığı Kılıçdaroğlu Dün Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir kısmı ciddi anlamda beni dehşete düşürdü. CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Suriyelilere vatandaşlık verilsin mi verilmesin mi referanduma gidelim bu kadar açık bu kadar net. Rakka’ya gidelim mi gitmeyelim mi gel referandum yapalım, millete soralım; Rakka’ya bu ülkenin, Anadolu’nun gariban çocukları gitsin mi gitmesin mi?” Yani sosyal medyada ‘cehaletin dibinde yapılan siyaset’ gereği söylenilen “Suriyeliler gitsin savaşsın” söylemini anlarım da siyas...
 • Satışçının da Böylesi Makbul

  27 Şubat 2017 KÖŞE YAZILARI

  “Satış” söylemini son dönem en çok ikili ilişkilerde kullanıyorsunuz değil mi? Ahh be arkadaş, kısacık ömürde ne çok satışa geliyoruz hem de en canlarımızdan ahhh… Ama yok efendim şuan o sularda boğulma niyetim yok! Şimdi size tüketimin doğurduğu satın alma arzusuyla harmanladığımız ruh hallerinden bahsedeceğim. Satış - Pazarlama konu başlığında ana karakterimiz “Satışçı” olur. Bir ürün ya da hizmeti uygun şartlarda (ah keşke makul fiyatlarla)   bir bedel karşılığında alıcı kişiye satma eyleminde bulunan kişi olur kendisi. “Alıcı” bu yazıda...