logo

Bir Tuhaf Masharipov!


Hacer Tolun
hacertolun@habervideo.tv

Reina saldırganı terörist Masharipov yakalandı. Bugün 2.gün..Gözaltına alınanlar, verilen ifadeler, uzmanların yaptığı açıklamalar…Gelinen nokta; şaşkınlıkla ve kafalarda birbiri önüne geçmeye çalışan çılgın sorular. Elde kalan ise, evde haber programları arasında gidip gelirken kendini işkenceye uğramış hisseden bir kumanda..

Her akşam saat 21.00 itibariyle başlıyor mesaim. Elimde kumanda haber kanallarındaki programlar arasında gidip geliyorum. Bu gerçekten çok yorucu!! Yani şimdi bir Fatih Altaylı bir Mete Yarar, Abdullah Ağar, falan bizde toplansak yesek içsek de konuşsak şu konuları olmaz mı? Son dönemlerde denildiği gibi “hayaller, hayatlar

Dün akşamdan bu yana edindiğim bilgiler sonrası mantığıma oturmayan bazı noktalar var. Durumu özetleyerek, aklıma sinmeyen şu noktalara bir değinelim bakalım.

Masharipov ‘un eylem talimatını Rakka’da bulunan ‘Hoca Aka’ kod isimli üst düzey DEAŞ emirinden aldığı belirtiliyor. Planlanan ilk eylem, yılbaşı gecesi Taksim Meydanı‘nda bulunan kalabalığa yönelik olacakmış. DEAŞ emiri tarafından verilen “Taksim‘de eylem yap” talimatı üzerine Masharipov bölgede keşif yapmış. Ancak yılbaşı gecesi Taksim ve civarında binlerce polisle alınan güvenlik önlemleri üzerine Taksim eyleminden vazgeçmiş.

Masharipov, Reina eylemi talimatını 21.30’da aldığı ve taksi ile gece kulübü çevresinde keşif yapmaya başladığı yönünde ifade vermiş. İfadesine göre Masharipov, taksi ile silah ve flashbang malzemelerini almak için Zeytinburnu‘na geri dönüyor. Buradan malzemeleri alıp Reina‘ya giden terörist, katliamı gerçekleştiriyordu!!

İlk olarak Taksim için verilen eylem emri bana çok mantıklı gelmiyor. Yani yılbaşı gibi bir günde Taksim’de alınabilecek güvenlik önlemlerini kestirebilmek ne kadar zor olabilir ki. Yani şöyle mi düşünüldü; Eylemi Taksim’de yapalım talimatı geldi ve terörist Taksim’de keşif yapmaya başladı ve dedi ki “yok abi burada olmaz ortam müsait değil, çok fazla güvenlik önlemi var. Burada bu eylemi gerçekleştirsem dahi kesin beni öldürürler” Allah Allah zaten DEAŞ militanları Cennet vaadiyle ölümüne güdümlü gitmez mi eyleme!!!

Sonra eylemi hayata geçirmek isteyen terörist Reina ve çevresinde keşif yaparak eylemi burada gerçekleştirme kararı alıyor ve DEAŞ emiri tarafından bu eylem onaylanıyor. Sonrasında ise silah ve diğer malzemelerini almak üzere Zeytinburnu’na dönüyor. Yahu bu adam Taksim’de durum uygun olsaydı eylemini gerçekleştirmeyecek miydi? Peki ne ile? Üzerinde ne vardı? Eylem planı için önceden keşif yapmaz mı bu adamlar illaki de yapmıştır. Peki, eylemi Taksim’de yapma kararı geçerli olsaydı da eve dönüp silahlanacak mıydı? Ayrıca DEAŞ dediğimiz terör örgütünün hedefi önce Taksim olsaydı bu adam oraya canlı bomba olarak gönderilmez miydi?

Ne oldu da DEAŞ denen örgüt eylem şekillerini ve eylem yapan terörist profillerini mi değiştirdi. Ayrıca Masharipov denen adam ve yanındakiler bugüne kadar gördüğümüz hangi DEAŞ terör örgütü üyesinin profiline denk düşüyor? Ve kaldı ki bu adama ne Cennet vaat edilmiş ne de ölümüne gönderilmiş. Bu adam paraya güdümlü hayatta kalma hedefiyle gelmiş ve bu gaye ile kaçmaya çalışmış besbelli.

Ve terörist yaptığı eylem şekliyle bu kadar profesyonel bir imaj çizerken nasıl bu kadar amatör davranarak arkasında birçok iz bıraktı?

Tabi hala ifade vermeye devam ediyor terörist, uyutulmuyor vs. illaki her şey kısa sürede gün yüzüne çıkacaktır.

Son sözlerimi de teröristlerin yakalanma anındaki görüntülerine tepki gösteren ve üzerine yorumlar yapan densizlere sarf etmek istiyorum.

Bre beyinsiz, a dangalak vatan haini, bu sıfatsızlar kıymadı mı onca cana. Günlerce gecemizi gündüzümüzü karartmadı mı? Sen kimsin ki hadsiz, orada görevini yerine getiren kişilerin yaptığı görevi durumu sorgularsın. Ne yapacaklardı önce ellerine çiçek tutuşturup sonra mı gözaltına alacaklardı. Sen orada ne olup bittiğini ne biliyorsun hadsiz… Sizler bu ülkeye hainliğinizi her fırsatta her yerde gösterenlersiniz. Bu ülkede artık size prim yok!! Tabi huylu huyundan vazgeçmez. Bizim oralarda bir söz vardır;

“Sirkeye katsan olur mu şeker cinsine tükürdüğüm cinsine çeker.”

Etiketler: » »
Share
70 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Bir Tuhaf Masharipov!” için 1 yorum

 1. Nur Celebi : diyor ki:

  Süper, çok güzel tespitler var

  0

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sağlıklı Günlerdir En Güzel Günler

  23 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Şöyle derin derin bir nefes alarak şükürle başlayabilirim bugün yazıma.. Saatleri, günleri, hatta 2 koca haftayı bitirdik, yazamadık çizemedik el kaleme varmadı değil de, 5 dakika dahi zaman bulunamadı diyebiliriz. Önce size hayattaki çok kıymetli şeylerden bahsetmek isterim bugün. Hani öyle altın, elmas, yat, kat gibi değil! Çünkü insanoğlu hırsı ve başarısı ile tüm bunlara bir şekilde sahip olabilir. Kolay ya da zor sahip olmanın bir takım kader cilveleri eşliğinde size kalıyor olmasını gerektiren şeyler en kıymetliler olamaz. Döndürmes...
 • Truman Show

  10 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Size bir filmden söz edeceğim bu gün. Uzun zamandan beri her birimizin birer Truman olduğunu düşünüyorum. Bu filmi izlemeyenler için yeniden hatırlatayım. Truman Burbank, cenneti aratmayacak bir adada yaşamaktadır. Bir işi, evi, karısı, arabası, sıradan, sizin bizim gibi bir hayatı vardır. Fakat bu bir oyundur, ve Truman dışında herkes bunun bir oyun olduğunu bilir. Trumanın hayatı, hiç reklam vermeden, 24 saat bir televizyon kanalından canlı yayın olarak  yayınlanmaktadır. Canlı yayın Trumanın doğumuyla başlamıştır. Stüdyo bir adadır, Trum...
 • Yedi Emekçi Kadın

  08 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Her Sekiz Mart Dünya Kadınlar günü yaklaştığında, yılın bir tek günü dahi olsun kadın varlığının dile getirilmesinden dolayı, büyük heyecan duyarım. 8 Mart 1857 de Amerika Birleşik Devletlerinin  Newyork şehrinde 40 000 dokuma işçisi grev başlattı. Fakat polisin saldırısı ve fabrikanın kapılarının kilitlenmesi sonucunda fabrika da çıkan yangın da 129 kadın işçi yaşamını yitirdi. 1910 yılında Uluslar Arası Sosyalist Kadınlar Konferansında Clara Zetkin, 8 Mart 1857 de yaşamını yitiren kadın dokuma işçilerinin her yıl 8 Mart da anılması ve bu ...
 • Fırat Kalkanı

  01 Mart 2017 KÖŞE YAZILARI

  Referandum aşığı Kılıçdaroğlu Dün Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir kısmı ciddi anlamda beni dehşete düşürdü. CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Suriyelilere vatandaşlık verilsin mi verilmesin mi referanduma gidelim bu kadar açık bu kadar net. Rakka’ya gidelim mi gitmeyelim mi gel referandum yapalım, millete soralım; Rakka’ya bu ülkenin, Anadolu’nun gariban çocukları gitsin mi gitmesin mi?” Yani sosyal medyada ‘cehaletin dibinde yapılan siyaset’ gereği söylenilen “Suriyeliler gitsin savaşsın” söylemini anlarım da siyas...